AG Slunečnice

6 tipů, jak si zjednodušit jarní úklid

Zima nám pomalu dává sbohem, a tak nastává čas vrhnout se na jarní úklid. Pomáhá nejen s přivítáním jara, ale také začít tolik očekávané jaro s ,,čistým štítem”. Připravili jsme si pro vás pár tipů, na které byste měli při jarním úklidu myslet.

1. Vytvořte si TO DO list nebo checklist

A to doporučujeme i těm z vás, kteří se seznamům jinak vyhýbají. Při odškrtávání jednotlivých políček se budete cítit o kus blíže konci. Zapište si klidně i cíle menšího typu. Úklid skříně vám zabere méně času než úklid celé ložnice, ale po jejím dokončení budete cíli o políčko blíže. Malá vítězství se také počítají!

2. Stanovte si na úklid celý den

Strávit celý den úklidem může pro někoho znít jako noční můra, ale věřte, že je to ta nejúčinnější metoda.Začít můžete rovnou stáhnutím povlečení, sundáním záclon a dát je prát. Ať během toho, co pracujete vy, pracuje i vaše pračka. Obecně platí, že jako poslední by se měla uklízet koupelna. Je to totiž mistnost, kam během úklidu celého bytu směřujete většinu nečistot.

3 .Ekologické čističe

Ekologické čističe jsou prospěšné nejen životnímu prostředí. V domácnosti jsme chemickými prostředky téměř obklopení. Jejich ekologické varianty nedráždí pokožku, dýchací cesty ani oči a nezpůsobují alergie. Navíc se nemusíte bát pokud s nimi do styku přijdou domácí mazlíčci nebo děti. V obchodech naleznete ekologickou alternativu téměř ke všem druhům čističů. Za tuto volbu vám poděkuje nejen planeta, ale i vaše zdraví.

 

 

4. Pořádek díky organizérům

Plastové, dřevěné, kovové, s přihrádkami nebo bez. Organizéry vám usnadní pozdější orientaci ve věcech a značně prodlouží interval úklidu. Perfektně je lze využít na líčení, kancelářskou výbavu nebo do kuchyně a seženete je v každém větším obchodě s domácími potřebami nebo nábytkem.

5. Recyklovat, věnovat, vyhodit

Klíčovým bodem při úklidu je vytřídění věcí, které nepoužíváte a nebo pro ně u vás doma zkrátka už není místo. Splněním tohoto bodu si hlavně v šatníku vytvoříte místo na nové kousky a dáte těm starým nový život.

Když ve skříni najdete oblečení, které už nenosíte, dejte ho do jednoho pytle a následně roztřiďte ještě jednou do třech částí: věnovat, recyklovat, vyhodit. Starší oblečení lze předělat nebo přešít. Pokud jste si jistí, že ho už určitě nevyužijete, nabídněte ho dál známým, kamarádům nebo pošlete do neziskových organizací. Ani tato možnost vám nevyhovuje? Stará trička lze využít také v domácnosti na úklid. Do těch bavlněných je nejlepší zabalit vlasy po umytí, protože neničí a nelámou vlasy tolik jako ručníky a osušky.

6. Nové dekorace na konec

S jarem přichází i období delších dní, více světla a barev. Dopřejte si po velkém úklidu nové dekorace do bytu, které vám do starého a vámi moc dobře známého prostoru přinesou svěží vítr. Více jarního světla určitě ocení nové květiny a nové roční období pomohou lépe prožít i svíčky. Brát to můžete i jako poúklidovou odměnu.

Věříme, že s našimi tipy bude pro vás letošní jarní úklid zas o něco příjemnější. A pokud se nechcete úklidem zabývat vůbec, pošlete nám formulář nebo zavolejte a klidně ho nechte na nás.

Nezávazná poptávka

Kompletní řešení - úklid vaší domácnosti je právě před vámi. Ozvat se můžete přes

O autorovi

Jsme agentura Slunečnice

Naši agenturu jsme založili jako rodinnou firmu v roce 2002. Od počátku jsme věděli, že na sebe bereme velkou odpovědnost a tento závazek máme pevně zakořeněný dodnes.

Logo AG Slunečnice Praha

Další podobné články