AG Slunečnice

ČRo Radiožurnál se zajímal o to, jak to vlastně v současné době je s hlídáním dětí.

Některé agentury si příplatek účtují – zpravidla kolem třiceti korun za hodinu. Celková částka se pak navyšuje s dalšími požadavky. Například hodina hlídání v cizím jazyce začíná na 220 korunách, dodává majitelka hlídací Agentury Slunečnice Michaela Vorlíčková.

hlídání dětí Praha 13

„Buď je to chůva, která hovoří anglicky, a nebo je to rodilá mluvčí. Což jsou poptávky, které se velmi množí. To už je potom lektorka jazyka a tam ta cena opravdu řádově narůstá, až se zdvojnásobuje.“ 

A roli hraje třeba i vzdálenost, kterou musí chůva za rodinou ujet. Služeb hlídacích chův přesto lidé využívají stále častěji, potvrzuje Michaela Vorlíčková.

„Ten zájem setrvale roste. Pravda je, že ženy si uvědomily, že lze skloubit rodinu s prací a se svými vlastními zájmy. Proto maminky nastupují dříve do práce tak, že si chůvu objednají třeba na 2 až 3 dny v týdnu a další 4 dny se věnují maminky plně dítěti,“ uvedla Vorlíčková.

celý článek najdete na webu českého rozhlasu zde

Nezávazná poptávka

Kompletní řešení - hlídání dětí je právě před vámi. Ozvat se můžete přes

O autorovi

Jsme agentura Slunečnice

Naši agenturu jsme založili jako rodinnou firmu v roce 2002. Od počátku jsme věděli, že na sebe bereme velkou odpovědnost a tento závazek máme pevně zakořeněný dodnes.

Logo AG Slunečnice Praha

Další podobné články