AG Slunečnice

Chůva jako učitelka cizích jazyků

Přečtěte si, zda je možné skloubit práci chůvy a lektorky jazyků. Jsou u nás takové chůvy k dispozici? Kde je hledat? Je u takových chův cenový rozdíl?

Chůva na hlídání Praha

Často se na nás obracíte s dotazem, zda je možné spojit hlídání dětí s výukou cizích jazyků. Možné to samozřejmě je. Zájem je nejen o angličtinu, ale i o jiné světové jazyky. Vůbec nejvíce se na nás ve spojení s tímto dotazem obracíte poptávkou po spolehlivých chůvách, které jsou zároveň rodilé mluvčí. S touto otázkou se pojí ještě platové ohodnocení.

Spojení práce chůvy a lektorky jazyků je vzácná, a tudíž nákladná záležitost, kterou si často rodiče neuvědomují.

Cena za chůvu, která zároveň ovládá cizí jazyk, se odráží s faktem, že není jednoduché takovou hlídačku dětí najít. Máme zkušenosti, že chůvu s atraktivním rodilým jazykem nejraději dělají ženy, které přijíždí do České republiky na studijní pobyt, případně prodloužené prázdniny. Takové slečny hledají rychlý a jednoduchý přivýdělek. Nicméně je jisté, že zde nebudou žít déle než jeden rok. Z tohoto důvodu není chůva pro rodiče lákavá. Za relativně krátkou dobu by totiž museli hledat a představovat dítěti někoho nového. Posun v jazykovém rozvoji by byl na několik týdnů hlídání pro dítě minimální.

Další možností je Češka s perfektní znalostí cizího jazyku, která zvládá kompletní komunikaci v cizím jazyce. Ovšem zase je nutné počítat s vyšší finanční náročností. Při poptávce po chůvě doporučujeme toto kritérium komunikace v cizím jazyce napsat do přání a požadavků ve formuláři.

Na závěr jedno připomenutí, chůva na hlídání, ať už mluví na dítě jakýmkoliv jazykem, není kvalifikovanou vyučující. Je tedy možná lepší volbou mít chůvu na to, aby dítě hlídala a například kroužek výuky cizích jazyků jako aktivitu přes den.

Nezávazná poptávka

Kompletní řešení - úklid vaší domácnosti je právě před vámi. Ozvat se můžete přes

O autorovi

Jsme agentura Slunečnice

Naši agenturu jsme založili jako rodinnou firmu v roce 2002. Od počátku jsme věděli, že na sebe bereme velkou odpovědnost a tento závazek máme pevně zakořeněný dodnes.

Logo AG Slunečnice Praha

Další podobné články