AG Slunečnice

Časopis maminka "tipy a naše zkušenosti s výběrem kandidátek na chůvu. "

  1. Jak se chovat k nové chůvě a co jí ukázat?
  2. Jak byste vy sami měli s chůvou správně komunikovat či jak se k ní chovat z pozice “zaměstnavatele”?
  3. Jak se chovat k nové chůvě a co jí nesmíte zapomenout ukázat?
Chůva na hlídání dětí Praha 13

Na internetu naleznete spoustu rad, jak najít správnou chůvu, jaké povinnosti chůva má, jak má vypadat, či na co si dát při jejím výběru pozor. Téměř nikde se ale nedočtete, jak byste vlastně vy sami měli s chůvou správně komunikovat či jak se k ní chovat z pozice “zaměstnavatele”. Pokud o chůvě uvažujete, zřejmě jste si už stihli udělat menší rešerši. Víte tak, že chůva se automaticky nerovná uklízečka, či dokonce služka. Je to žena, pro kterou jsou na prvním místě vaše děti. Jak tedy s touto novou osobou, která se stane na nějaký čas součástí vaší rodiny, profesionálně mluvit, a co jí nezapomenout ukázat?

Zdraví dětí na prvním místě

Chůva mi měla být v prvé řadě informována o zdravotním stavu vašich dětí. Ukažte jí, kde mají děti uloženy léky či jiné zdravotní pomůcky a seznamte ji s dávkováním. Ukažte jí také lékárničku, kde najde klasické léky na bolest či náplasti.

Způsob výchovy

Hned na začátku spolupráce si s chůvou promluvte o vašich výchovných metodách. Výchova každého rodiče je specifická, a je dobré, abyste měli nastaveny hranice toho, co je ještě přijatelné a co už ne.

Zmapujte domácnost 

Důležité je, aby se chůva ve vaší domácnosti co nejlépe orientovala a uměla zacházet se spotřebiči v kuchyni i koupelně. Projděte s ní všechny místnosti, kam bude mít přístup a ukažte jí, jak fungují jednotlivé spotřebiče, které by mohla k výkonu své práce potřebovat. Pro jistotu jí také ukažte, kde se nacházejí uzávěry vody, plynu a pojistková skříň. V neposlední řadě se také domluvte na tom, jestli si chůva může z vašich zdrojů uvařit čaj či kávu apod.

Popovídejte si

Chůva je pomocnice, se kterou byste si měli jako rodina rozumět. Je dobré, když můžete nezávazně “poklábosit” a nechováte se k sobě jako k cizím. Pořád je ale dobré držet si určité hranice profesionality – neradíme tedy dělat si z chůvy kamarádku ani vrbu, rozhodně se k ní ale nechovejte povýšeně, či arogantně. Čím hezčí a vztah k sobě budete mít, tím větší bude doma pohoda.

Přejeme příjemnou spolupráci s vaší novou chůvou a pokud jste si ještě žádnou nevybrali, neváhejte nás kontaktovat

Nezávazná poptávka

Kompletní řešení - úklid vaší domácnosti je právě před vámi. Ozvat se můžete přes

O autorovi

Jsme agentura Slunečnice

Naši agenturu jsme založili jako rodinnou firmu v roce 2002. Od počátku jsme věděli, že na sebe bereme velkou odpovědnost a tento závazek máme pevně zakořeněný dodnes.

Logo AG Slunečnice Praha

Další podobné články